Pension a restaurace RUDOLEC

Pension - building
English language Deutsche Sprache

Tel: 384 496 220

Adresa:
Pension a restaurace RUDOLEC
Č.p. 67-68
378 83 Český Rudolec

E-mail:
pension@rudolec.cz
e-mail

 

Penzion s restaurací a letní zahrádkou se nachází v centru obce Český Rudolec, v přírodním parku nazvaném Česká Kanada, na českém a moravském pomezí pouhých 8 km od hranice s Rakouskem v nadmořské výšce 512 m.

Tato masovým turismem doposud neobjevená, rybníky, potůčky, kopci a lesy protkaná oblast láká návštěvníky nejen přírodními krásami, ale i četnými historickými památkami, jako jsou pevnosti, zámky a historická města v okolí. Na své si přijdou právě ti, kdo celý rok tráví v průmyslových centrech a svou dovolenou chtějí prožít pěšímí nebo cyklistickými výlety do přírody či za historickými pamětihodnostmi, koupáním v rybnících, hojným houbařením, sbíráním borůvek nebo rybařením. MapaRestaurant

  Ubytování a stravování

K ubytování za přijatelné ceny v příjemném prostředí jsou k dispozici dvou a čtyřlůžkové pokoje. Každý pokoj sestává z celkem čtyř místností, a to předsíně, koupelny se sprchovým koutem, WC a vlastního pokoje s televizorem. Stravování je zajištěno v restauraci (bar + restaurace + salonek) s denním provozem pro celkem 60 hostí podle jídelního lístku. V nabídce je široký sortiment jídel a nápojů (předkrmy, hotová jídla, bezmasá jídla, minutky, podle sezóny zvěřina, zákusky, sudová jihomoravská vína z mutěnické oblasti atd). Pro zábavu při špatném počasí je mimoto k dispozici bezděrový kulečník a šipkový automat.


Telč

Zajímavosti v okolí


 


Český Rudolec s kostelíkem (vpravo) a pensionem (vlevo)

  Sport

Pronájem jízdních kol přímo v pensionu (jen pro ubytované hosty). K dispozici jsou kola pro celou rodinu - silniční, trekingové, horské i dětské. Právě pro cykloturistiku je Česká Kanada naprosto ideální - mírně kopcovitá mnohotvárná krajina a chladnější podnebí nevyžaduje žádné "štvanice do kopce v pražícím slunci" a přitom často potkáte více lesní zvěře než aut. Na jaře 2000 byl povrch značených cyklotras opraven, takže i výlučně rekreační cyklisté si přijdou na své.
Úschovna jízdních kol pro ty, kteří si na dovolenou přivezou kola svoje je rovněž přímo v pensionu (rovněž jen pro ubytované hosty).
Tenisové kurty a volejbalové hřiště v areálu lesního závodu.
Rybolov v rybníku (povolenka ke koupi na místě).Průvodce S+D

Další informace o okolí:

Rybníkářství  Opevnění 1938  
Úzkorozchodná jednokolejka
Jízní řády jednokolejky
Jindřichohradecká bílá paní

Města: Telč  Slavonice  Dačice
Hrady: Landštejn  Roštejn
Zámky: Dačice  Uherčice


Průvodci a turistické mapy ke koupi na místě:

Sdělte, prosím, jakékoliv problémy s touto stránkou na adresu pension@rudolec.cz.
© Ing. Karel Muška, 22. červen 2013.
čitač